| Morphology |
| Present : |
akanikany,
akanikaniko,
akanikaninao,
akanikaniny,
akanikanintsika,
akanikaninay,
akanikaninareo,
akanikanin',
akanikanin-,
akanikanim- |
| Past : |
nakanikany,
nakanikaniko,
nakanikaninao,
nakanikaniny,
nakanikanintsika,
nakanikaninay,
nakanikaninareo,
nakanikanin',
nakanikanin-,
nakanikanim- |
| Future : |
hakanikany,
hakanikaniko,
hakanikaninao,
hakanikaniny,
hakanikanintsika,
hakanikaninay,
hakanikaninareo,
hakanikanin',
hakanikanin-,
hakanikanim- |
| Imperative : |
akanikanio |
|